Як чистити і правильно їсти раків

Навіть ідеально приготованих раків можна зіпсувати, якщо не знати, як їх правильно чистити в процесі їжі. Звичайно, можна діяти за натхненням і добиратися до м'яса так, як зручно, але краще використовувати рекомендації від досвідчених гурманів. Тоді процес піде швидше, а їстівні частини продукту не пропадуть, як це часто трапляється з новачками. Деякі взагалі обмежуються вживанням ракової шийки, ігноруючи інші місця скупчення смачного м'яса. Не варто забувати і про те, що раків потрібно обробити особливим чином ще до варіння.
Чи потрібно чистити раків перед варінням
Деякі кулінари нехтують попереднім чищенням членистоногих, перебуваючи в упевненості, що їх почистили ще до потрапляння до акваріума магазину. А рибалки відмовляються від маніпуляції, посилаючись на те, що в процесі варіння весь бруд однаково відпаде і продукт буде придатний до вживання. Не варто забувати, що раки мешкають на дні прісноводних водойм, тому найчастіше виявляються вкритими брудом під шаром щільного слизу.
Щоб насолодитися смаком і ароматом раків, перед їх відварюванням треба зробити таке:
- Якщо є така можливість, живих тварин потрібно на кілька годин помістити в чисту прохолодну воду. За цей час у них очистяться кишківники і в процесі їжі не доведеться стикатися з неприємними моментами.
- Після цього зливаємо воду і міняємо її на свіжу. Чекаємо близько 10 хвилин, регулярно перемішуючи вміст ємності інтенсивними рухами. Повторюємо маніпуляцію ще двічі, щоразу змінюючи воду на свіжу.
Порада: Якщо перед варінням вимочити членистоногих у молоці, їхнє м'ясо вийде ніжнішим і соковитішим. Цей тип обробки допустимий навіть у тому разі, якщо раки будуть відварюватися не у воді або пряному бульйоні, а в пиві або вині.
- У процесі такої обробки можуть спливти мертві особини. Їх краще викинути, від вживання померлих власною смертю раків краще утриматися.
- Якщо панцири тварин і після цього залишаються покритими слизом або брудом, доведеться працювати вручну.
Якщо хочеться домогтися максимального очищення, замість води варто використовувати підсолену воду. У цьому випадку навіть не обов'язково чекати стільки часу, достатньо заливати розчин, мішати раків і зливати рідину. Ось тільки після такого впливу заготовки необхідно відразу ж піддати термічній обробці. Уже через кілька годин і навіть хвилин раки можуть загинути.
Як правильно чистити раків у процесі їжі
Чистити делікатесний продукт зовсім нескладно. Якщо робити все правильно, раки будуть з'їдені майже повністю. Від них залишиться тільки панцир і невелика кількість тельбухів. Головне, дотримуватися порядку дій і розуміти, що можна їсти, а що - ні:
- Насамперед оглядаємо ділянку під хвостом. Якщо пощастило, там виявиться ікра, яка є визнаним делікатесом. Вона не потребує додаткової обробки, її вживають відразу ж.
- Тепер послідовно відриваємо тонкі ніжки, розламуємо їх у місцях розташування суглобів, а вміст видавлюємо на тарілку або прямо в рот. У великих раків у ніжках дуже багато м'яса, та й у дрібних особин є чим поживитися.
- Далі відокремлюємо клешні, які за вмістом м'яса не поступаються всіма улюбленою раковою шийкою. Найпростіше розкрити панцир біля суглоба. Це можна зробити зубами або маленькими ножицями. Залишається тільки висмоктати м'ясну начинку.
- Тепер перевертаємо рака черевцем догори і відламуємо нижню частину від верхньої. Краще тримати при цьому особину вниз головою, тоді можна буде дістатися до смачного бульйону, який просто випивається.
- Беремося за панцир і тягнемо його в протилежні боки, він має легко розійтися. Беремося за голову і відокремлюємо її, після чого з'їдаємо з неї всю помаранчеву м'якоть.
- Перед тим, як чистити особину, щоб перейти до шийки, слід запам'ятати кілька секретів від гурманів. На внутрішній поверхні панцира можна виявити масу білого кольору, її треба зішкребти. Це жир, який не тільки їстівний, а й дуже смачний. Далі беремо сіру частину, це зябра, і висмоктуємо з них бульйон.
- Залишилася тільки найсмачніша частина - ракова шийка. Щоб не розгубити дорогоцінне м'ясо, спочатку потрібно відірвати пір'ячко на хвості та висмоктати через розлом бульйон. Тепер знімаємо трикутні пластинки, підрізавши їх ножицями. Навіть у дрібних раків вони досить щільні, тому, працюючи руками, можна поранитися. По частинах знімаємо біле м'ясо, видаливши темну ниточку, яка є кишечником. З'їдаємо всі апетитні частини і приступаємо до нового раку.
Практика показує, що, якщо їсти раків за всіма правилами, можна наїстися і невеликою кількістю особин. Якщо ж нераціонально витрачати м'ясо, насичення довго не настане.
Важливі нюанси приготування і вживання раків
Навіть великі любителі раків визнають, що вони далеко не все знають про свій улюблений продукт. Щоб довести процес приготування членистоногих до досконалості, треба запам'ятати хоча б такі моменти:
- Якщо раків потрібно зберегти протягом кількох годин у живому вигляді, їх треба не тільки випустити у воду, а й час від часу підживлювати, інакше вони почнуть нападати один на одного.
- Ще довше особини збережуться в стані анабіозу. Щоб ввести їх у нього треба або обкласти їх кубиками льоду, або помістити у воду з додаванням морської солі.
- Нарешті, раків відварюють не тільки у воді. Надзвичайно смачні страви виходять у разі використання як рідини молока, овочевого бульйону, пива, білого вина.
У випадку з раками не варто боятися експериментів. Зіпсувати унікальний продукт досить складно, а страви з нього виходять дійсно приголомшливі.





