Прості та смачні кулінарні рецепти
Буду готувати » Як готувати » Як правильно і скільки варити свіжі та заморожені вареники

Як правильно і скільки варити свіжі та заморожені вареники

Як варити вареники

Вареники є унікальним напівфабрикатом, якому немає рівних за кількістю використовуваних начинок. Здається, що навіть дитина знає, як варити вареники - їх просто потрібно опустити в окріп і почекати кілька хвилин, поки вироби спливуть над поверхнею води. Насправді, не все так просто. Отримати дійсно готову і смачну страву і при цьому не допустити, щоб її елементи розварилися, цілком реально, але доведеться врахувати цілу низку нюансів. Тут роль відіграє все: тип обробки (в мікрохвильовці, в каструлі, в мультиварці або на пару), склад начинки, походження продукту і його стан зараз.

вареники з сиром

Базові правила роботи з напівфабрикатами

Якщо не хочеться спостерігати у своїй тарілці незрозуміле місиво з тіста і начинки, потрібно не тільки знати, скільки варити вареники, а й як це правильно робити. Беручись за обробку компонентів, необхідно завжди пам'ятати про такі правила і рекомендації:

  1. Води в каструлі, чаші мультиварки або ємності, яка стоятиме в мікрохвильовці, має бути багато. Тільки якщо елементи плаватимуть вільно, вони не злипнуться один з одним. Перевагу варто обдавати низькому і широкому посуду, а не високому і вузькому.
  2. Не варто зменшувати вогонь відразу після того, як вироби будуть опущені у воду. До кипіння масу потрібно доводити при максимальній температурі, щоб вони не розкисли.
  3. Саме варіння елементів правильно здійснювати на середньому вогні. Категорично заборонено доводити жар до мінімуму. Через такий вплив тісто почне розкисати, а не варитися.
  4. Заморожені та свіжі вироби готують за однаковою схемою, але у випадку з першими до часу обробки додають від 1 (у мікрохвильовій печі) до 2 (у мультиварці або каструлі) хвилин.
  5. Перед тим, як варити вареники, воду обов'язково потрібно трохи посолити. Це робиться навіть під час обробки виробів із солодкою начинкою.
  6. Готові вареники з полуницею, іншими ягодами або фруктами в якості начинки, викладаються в один шар на тарілку і посипаються цукром. Продукцію з несолодкою начинкою обов'язково змащують маслом, щоб вони не злиплися.
  7. У воду, де відварюються домашні вареники з несолодкою начинкою, для смаку додають лавровий лист, зелень або вершкове масло. З магазинними напівфабрикатами так краще не ризикувати.
  8. Вареники можна заморожувати не тільки в сирому, а й уже відвареному вигляді. Але тільки не в тому випадку, якщо вони вже пролежали в теплі понад 4-6 годин.

вареники з картоплею

Якщо після прийому їжі залишилися недоїдені вареники, їх потрібно прибрати в холодильник. Солодкі вироби дуже смачні і в холодному вигляді, а ось продукти з несолодкою начинкою краще розігріти. Це найкраще зробити в мікрохвильовці, в духовці або на сковорідці.

Скільки потрібно відварювати вареники у воді залежно від начинки

Щоб зрозуміти, скільки варити вареники, потрібно встановити тип їхньої начинки. Різниця в часі в деяких випадках може бути дуже значною:

  • З пюре. Після закипання достатньо почекати всього кілька хвилин і вареники можна діставати. Найкраще подавати їх зі смаженими кільцями цибулі та вершковим маслом.

Порада: Якщо треба відварити заморожений продукт, то потрібно або використовувати більше води, ніж зазвичай, або класти в каструлю менше виробів. Після розморожування у воді тісто може стати дуже липким і такі застереження дадуть змогу уникнути проблем.

  • Із сирою картоплею. Такі вироби найкраще готувати в мікрохвильовці, на пару або мультиварці. У цьому разі обробка становитиме близько 10 хвилин (на пару - до 15, зате опрацювання буде рівномірним). Якщо ж використовувати традиційний спосіб, то після закипання води треба почекати не менше 12 хвилин.
  • Із сиром. Дехто вважає, що достатньо дочекатися, щоб вироби спливли. І все ж краще поварити їх після цього хоча б хвилину.
  • З капустою. Такі вареники правильно наповнювати вже готовою начинкою, тому достатньо довести масу до кипіння і дати їй побурлити півхвилини.
  • З вишнею. Тут багато що залежить від того, який потрібен результат. Якщо хочеться, щоб із виробів буквально капав вишневий сік, то достатньо поварити їх після закипання всього дві хвилини. Тим. Хто любить густішу начинку, краще збільшити час витримки вдвічі.

напівфабрикати у воді

Особливу увагу потрібно приділити вареникам із полуницею. Це одна з найсмачніших і при цьому примхливих начинок.

Як варити вареники в мультиварці, на пару та мікрохвильовці

Сьогодні щоб зварити вареники не обов'язково вдаватися до традиційного способу впливу. Тепер це можна зробити в мультиварці, пароварці або мікрохвильовці.

  • У пароварці. Під час такої обробки з вареників нічого не виходить у воду, тому вони мають більш насичений смак. Піддон змащуємо вершковим маслом. Ємність пароварки заповнюємо водою з додаванням невеликої кількості солі, що забезпечить більш рясне виділення пари. Елементи потрібно розкласти так, щоб вони не торкалися один одного, інакше злипнуться. Для повної готовності продукти потрібно потримати близько 4-5 хвилин (винятком є вироби із сирою картоплею).

пароварка

  • У мультиварці. Чашу пристосування змащуємо маслом, наливаємо в неї воду і доводимо до кипіння. Опускаємо вареники, закриваємо кришку і в режимі «Тушкування» тримаємо від 3 до 5 хвилин. Деякі господині варять вироби в мультиварці з відкритою кришкою, імітуючи роботу плити.

мультиварка

  • У мікрохвильовці. Викладаємо вироби в тарілку, заливаємо водою до половини і ставимо в СВЧ-піч. Спочатку готуємо протягом хвилини на максимумі, потім зменшуємо потужність і «варимо» ще 6-7 хвилин. Крім цього, вареники в мікрохвильовці можна готувати в сметані або вершках із додаванням спецій відповідно до начинки. Тільки елементи з вишнею або полуницею піддавати такому випробуванню не варто, вони можуть полопатися і забруднити всі поверхні приладу.

вареники з вишнею

Щоправда, ці підходи на практиці виявляються навіть більш клопіткими, ніж звичний варіант із каструлею. Тому багато господинь воліють діяти по-старому, залишивши просунутій побутовій техніці складніші завдання.

Особливості відварювання вареників із полуничною начинкою

При виготовленні вареників із полуницею, потрібно дотримуватися низки правил, які дадуть змогу зберегти продукт у потрібному вигляді та насолодитися його смаковими властивостями:

  1. Тісто має бути товстішим, ніж для інших начинок. Інакше воно може розщепитися або лопнути, внаслідок чого вміст витече.
  2. Перемішувати вироби з полуницею потрібно дуже обережно, але відмовлятися від цієї маніпуляції не можна, інакше продукт прилипне до стінок і дна.
  3. Продукти з полуницею, незалежно від ступеня їх наповненості, краще не варити в мультиварці або СВЧ-печі. Перевагу варто віддати підходу на пару або традиційному способу. В обох випадках процедура не займе більше 3-4 хвилин.

Тільки якщо все зробити правильно, можна розраховувати на отримання потрібного результату. Вареники вийдуть цільними, ароматними, соковитими і не слизькими.

Інші рецепти
Як і скільки варити звичайні та ліниві вареники з сиром
Як і скільки варити звичайні та ліниві вареники з сиром
Здається, що смачні та ніжні вареники з сиром неможливо зіпсувати, але практика доводить зворотне. Якщо не знати, як і скільки відварювати продукт,
М'ясний пиріг у духовці з дріжджового тіста
М'ясний пиріг у духовці з дріжджового тіста
Соковитий і дуже смачний пиріг із м'ясом із дріжджового тіста. Начинка зі свинячого фаршу з ароматними спеціями та великою кількістю обсмаженої
Скільки і як потрібно варити пельмені в мікрохвильовці
Скільки і як потрібно варити пельмені в мікрохвильовці
На сьогоднішній день розроблено чимало способів доведення різних напівфабрикатів до готовності, і найчастіше з цією метою використовується СВЧ-піч.
Як і скільки варити локшину в каструлі та мультиварці
Як і скільки варити локшину в каструлі та мультиварці
Прилавки сучасних магазинів ломляться від розмаїття пропонованих макаронних виробів. Від багатьох із них люди відмовляються тільки через те, що не
Скільки і як краще варити свіжі та заморожені хінкалі
Скільки і як краще варити свіжі та заморожені хінкалі
У сучасних магазинах можна знайти найрізноманітніші напівфабрикати, що помітно спрощує домашні клопоти господинь. Але все ж необхідно знати, як
Як і скільки потрібно варити опеньки в каструлі та мультиварці
Як і скільки потрібно варити опеньки в каструлі та мультиварці
Деякі свіжі та заморожені гриби з метою підготовки до подальшого використання, наприклад, перед смаженням, прийнято відварювати до стану