Як красиво пофарбувати яйця набивною тканиною на Великдень

Один із найнезвичайніших великодніх рецептів - фарбування яєць тканиною і оцтом. Суть цього способу в тому, що натуральна тканина (тонка вовна або шовк), пофарбована в яскраві кольори, під впливом оцтової кислоти передає пігмент шкаралупі, з якою стикається. Тобто на великодні яєчка можна перенести будь-який, навіть найхитромудріший, малюнок із кольорового клаптя.
Що знадобиться
Щоб пофарбувати яйця таким незвичайним способом, насамперед потрібно запастися відповідною кольоровою тканиною. Помічено, що найкраще для цих цілей підходять речі з тонкого набивного шовку, а також старі павлопосадські хустки з натуральної вовни. У деяких випадках і тканини «невизначеного складу» з явною присутністю синтетики без проблем віддають свій колір - але тут, як то кажуть, не вгадаєш. До того ж, не будь-який текстиль переживе кип'ятіння (хустку з поліестеру, навіть якщо вона має приголомшливо гарний вигляд, не варто намагатися занурити в окріп).
Як перевірити, чи фарбує обрана тканина шкаралупу? Намочіть її в гарячій воді та покладіть на кілька шарів марлі або білу бавовну. Якщо після висихання залишаться сліди - значить, малюнок можна перевести і на шкаралупу.
Клаптики потрібно підбирати з розрахунком, що на фарбування одного яйця знадобиться квадрат зі стороною 15 см.
Отже, що ж ще потрібно, крім шматочків набивної тканини?- Білий бавовняний текстиль - теж квадрати 15 на 15 см за кількістю яєць, які потрібно пофарбувати.
- Нитки або гумки, які точно не бояться впливу окропу.
- Звичайний столовий оцет (9%).
- Каструля з водою.
- Ножиці.
- Сирі курячі яйця (білі).
Майстер-клас
Коли все необхідне підготовлено, можна приступати до фарбування.
- Щоб яйця не розтріскалися під час варіння, їх бажано дістати з холодильника заздалегідь і дати нагрітися до кімнатної температури. Незайвим буде гарненько промити їх із господарським милом.
- Текстильний виріб, який ви вирішили використати як фарбувальний матеріал, потрібно розрізати на клапті 15 на 15 см і змочити їх водою. Тепер у кожен квадрат потрібно загорнути яйце, намагаючись, щоб уся поверхня шкаралупи стикалася з тканиною. Якщо візерунок на текстилі чіткий, геометричний, то бульбашки повітря, заломи і грубі складки безнадійно зіпсують картину, тому намагайтеся обернути яйця максимально акуратно. Зафіксуйте «мішечки» нитками або гумками.
- Тепер потрібно на такі ж квадрати нарізати білу тканину - наприклад, стару футболку. Яйця, загорнуті в набивний текстиль, потрібно другим шаром загорнути у світлу бавовну, також закріпивши її гумкою або міцною ниткою.
- У каструлю складаємо обгорнуті тканиною яйця, заливаємо холодною водою і оцтом у пропорції 4:1. Обсяг залежить від кількості яєць, які потрібно зварити. Рідини знадобиться трохи більше, ніж зазвичай, т. к. тканинні мішечки надають додаткового об'єму. Ставимо каструлю на плиту і варимо 15 хвилин після закипання.
- Через деякий час знімаємо каструлю з вогню, дістаємо яйця і даємо їм охолонути. Можна облити їх холодною водою, щоб краще чистилися. Коли підсохнуть, акуратно знімаємо шари тканини - на шкаралупі мають відбитися кольорові візерунки.
Якщо вам дуже подобається візерунок на тканині, але клаптів вийшло небагато, для фарбування яєць можна використовувати їх неодноразово. Але вдруге забарвлення буде вже не таким яскравим.
Отже, щоб власноруч прикрасити великодні яйця чудовими візерунками, не потрібно бути художником - достатньо, як у дитинстві, використовувати «перекладні картинки». Відповідна кольорова тканина, оцет, вода - і ось уже на вашому столі остигають незвичайні розписні крашанки.





